Zakończenie 6. kolejki w Szczecinie

🕔17.Październik 2016, 9:18:28

2016.09.03 Gdansk Pilka Reczna PGNiG Superliga Kobiet 2016/2017 AZS Laczpol AWFiS Gdansk - UKS PCM Koscierzyna N/z Katarzyna Pasternak Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.09.03 Gdansk Women handball PGNiG Superliga season 2016/2017 AZS Laczpol AWFiS Gdansk - UKS PCM Koscierzyna Katarzyna Pasternak Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin oraz AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk zakończą szóstą serię zmagań PGNiG Superligi kobiet. W roli faworyta wystąpią podopieczne Adriana Struzika, które tym samym mogą zapewnić sobie fotel lidera.

Oba zespoły weszły w obecny sezon znakomicie. O ile w przypadku szczecinianek odnoszone wyniki nie stanowią niespodzianki, tak patrząc na Akademiczki z Gdańska niemałym zaskoczeniem był fakt, że przez pewien czas przodowały całej ligowej stawce. Aktualnie znajdują się one na piątym miejscu, z którego powinny być zadowolone.

Tempa nie zwolniła za to drużyna Adriana Struzika. Komplet zwycięstw to scenariusz, który cieszy miejscowych kibiców i sprawia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Nie inaczej powinno być we wtorek, kiedy to Pogoń Baltica wystąpi w roli faworyta meczu z gdańszczankami, choć przeprawy tej nie może traktować jak spacerek.

Rywalizacja z AZS-em będzie też okazją do poprawienia nastrojów po ostatniej porażce w Pucharze EHF, w którym szczecinianki przegrały na własnym parkiecie z duńskim Nykobing Falster Handboldklub, 29:35, jednocześnie utrudniając sobie drogę do awansu.

6. kolejka / 18.10.2016 / godz. 18:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK

Podobne artykuły

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki MKS Perły Lublin. Wicemistrzem kraju zostało Metraco

Więcej