Szlagier w Gdyni, Start i Zagłębie w drodze po lidera

🕔20.Kwiecień 2017, 20:55:18

W najbliższy weekend zawodniczki najlepszych zespołów PGNiG Superligi staną do walki w ramach 26. kolejki. Sobota będzie dniem spotkań, w których o miejsce w czołówce pośrednio walczyć będzie Kram Start i Metraco Zagłębie. W niedzielę dojdzie do hitu tej serii, czyli meczu pomiędzy liderem tabeli a aktualnym mistrzem kraju.

26. kolejka / 22.04.2017 / godz. 15:30

KRAM START
ELBLĄG

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

energa

Zespół Andrzeja Niewrzawy zmierzy się z szóstą w stawce Energą AZS Koszalin. Faworytem będą gospodynie, jednak Akademiczki niejednokrotnie udowadniały, że stać je na sprawienie niespodzianki. Zwycięstwo elblążanek pozwoli im w dalszym ciągu realnie myśleć o pierwszym miejscu. Przyjezdne będą jednak zdeterminowane, by przerwać serię porażek i nie stracić kontaktu z pozostałymi zespołami. Dotychczasowe pojedynki obu drużyn przysparzały wielu emocji i nie inaczej może być w sobotnie popołudnie.

26. kolejka / 22.04.2017 / godz. 16:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

W ostatnich spotkaniach szczęście ponownie uśmiechnęło się do zespołu prowadzonego przez Bożenę Karkut. Metraco Zagłębie plasuje się na drugiej pozycji, tracąc do lidera z Gdyni trzy punkty. Lubinianki uwierzyły w możliwość zdobycia tytułu, jednak droga nie będzie należała do najprostszych. W sobotę Miedziowe udadzą się do Szczecina, gdzie podejmą miejscową Pogoń. Podopieczne Adriana Struzika grają w kratkę i bez wątpienia chciałyby powtórzyć wynik ze stycznia, kiedy na własnym parkiecie wygrały z Zagłębiem 27:23. W przypadku zdobycia dwóch punktów szczecinianki mogą jeszcze namieszać w stawce.

26. kolejka / 23.04.2017 / godz. 16:00

VISTAL
GDYNIA

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

Aktualne mistrzynie Polski staną przed jedną z ostatnich szans na obronę tytułu. W ramach 26. kolejki lublinianki zmierzą się z liderem tabeli, Vistalem. Pojedynek w Gdyni zapowiada się niezwykle emocjonująco i patrząc na dotychczasowe spotkania obydwu zespołów górą były drużyny występujące w roli gospodyń. Gdynianki chciałyby utrzymać tę zależność, choć muszą wziąć pod uwagę ambicję MKS-u i fakt, że podopieczne Nevena Hrupeca w każdym meczu grają już z przysłowiowym nożem na gardle. Jakakolwiek kolejna strata punktów oddala je od mistrzostwa, na drodze do którego pewnie kroczy właśnie Vistal.

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 8. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 8. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 28-29.10.2017. (więcej…)

Więcej