Superliga: wielki powrót Startu po przerwie

🕔25.Styczeń 2017, 18:30:34

Kram Start Elbląg w niewiarygodnych okolicznościach pokonał Energę AZS Koszalin 20:17 w rozegranym awansem meczu 17. kolejki PGNiG Superligi. W drugiej połowie zawodniczki Andrzeja Niewrzawy pozwoliły rywalkom rzucić zaledwie trzy gole i z nawiązką odrobiły ośmiobramkową stratę.

Po trzydziestu minutach gry wszystko wskazywało na to, że elbląska drużyna dozna piątej porażki w sezonie. Do przerwy Energa AZS wygrywała bowiem aż 14:6 i w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie.

Start mecz rozpoczął fatalnie, bo premierową bramkę rzucił dopiero w 11. minucie. Koszaliński zespół prowadził już wtedy 4:0 i mimo chwilowego przestoju, w którym pozwolił gospodyniom zbliżyć się na dystans dwóch bramek (4:6), zdołał przed przerwą powiększyć przewagę nawet do dziewięciu goli (14:3). Wówczas wydawało się, że zawodniczki Anity Unijat nie mogą przegrać tego meczu.

Po zmianie stron role się jednak odwróciły i to Start zaczął dominować – na tyle, że w 42. minucie, po sześciu bramkach rzuconych pod rząd, ponownie tracił do rywalek zaledwie dwie gole (12:14). 

Przyjezdne niesamowicie męczyły się w ataku i na pierwszą bramkę po przerwie czekały blisko kwadrans. W krótkim odstępie czasu dwa trafienia zanotowała Hanna Sądej, a chwilę później bramkę z karnego dołożyła Walentyna Nieściaruk. To był jednak cały dorobek Energi w drugiej połowie.

Start w 52. minucie po raz pierwszy w meczu wyszedł na prowadzenie (17:16) i choć wspomniana bramka Nieściaruk doprowadziła chwilę później do remisu, to w samej końcówce szalę zwycięstwa na swą korzyść przechyliły gospodynie. Trafienia na wagę wygranej zdobyły Joanna Waga, Aleksandra Jędrzejczyk i Paulina Muchocka, a świetnie broniła Sołomija Szywierska.

To już jedenaste zwycięstwo Startu w sezonie. Dzięki triumfowi nad Energą zespół Andrzeja Niewrzawy awansował na czwarte miejsce w tabeli kosztem Zagłębia. Energa jest siódma.

17. kolejka / 25.01.2017 / godz. 17:00

KRAM START
ELBLĄG

20 (6)

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

17 (14)

energa

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 15. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 15. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 26-27.01.2019. (więcej…)

Więcej