Superliga: ważne zwycięstwo Piotrcovii

🕔02.Kwiecień 2017, 20:50:36

Zawodniczki Piotrcovii Piotrków Tryb. walkę o utrzymanie w PGNiG Superlidze rozpoczęły od zwycięstwa. W pokonanym polu pozostawiły AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, a o wyniku zadecydowały ostatnie minuty.

Faworytem rywalizacji były Akademiczki z Gdańska, które mogą być pewne utrzymania w PGNiG Superlidze. O ligowy byt wciąż walczy jednak Piotrcovia, więc mobilizacja w zespole gospodyń była ogromna, co widać było od samego początku. Zawodniczki obu drużyn postawiły na atak, co miało swoje przełożenie na końcowym wyniku. Tylko do przerwy padło 36 bramek.

Dzięki dobrej postawie Darii Opelt piotrkowianki uzyskały trzy trafienia przewagi nad AZS-em. Podopieczne Edyty Majdzińskiej nie pozwoliły im na wrzucenie wyższego biegu i za sprawą serii zdobytych bramek powróciły na prowadzenie. O losach pojedynku zadecydować miały ostatnie minuty, w których lepiej spisały się piotrkowianki. Zdobyte dwa punkty mogą okazać się niezwykle cenne w kontekście walki o utrzymanie.

23. kolejka / 02.04.2017 / godz. 18:00

PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB.

33 (18)

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

29 (18)

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 32. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 25.05.2019. (więcej…)

Więcej