Superliga: UKS PCM rozbity. Energa AZS goni Łączpol

🕔13.Listopad 2016, 19:15:14

Demolka w Koszalinie! W ostatnim meczu 10. kolejki PGNiG Superligi Kobiet miejscowa Energa AZS pokonała UKS PCM Kościerzyna aż 36:12! Akademiczki już w pierwszej połowie rzuciły więcej bramek, niż ich rywalki w całym meczu.

Spotkanie w Koszalinie rozstrzygnęło się dość szybko. Od samego początku tempo narzuciły gospodynie, które wykorzystywały słabą dyspozycję kościerzynianek. UKS PCM popełniał bowiem sporo prostych i niewymuszonych błędów, a efektem było tylko sześć bramek rzuconych do przerwy. W tym samym czasie Akademiczki trafiły aż osiemnastokrotnie i pewne było, że tylko kataklizm może odebrać im zwycięstwo.

W drugiej połowie przyjezdne nie poprawiły swojej gry i w dalszym ciągu pozostawały jedynie tłem dla koszalinianek. Kibice byli świadkami istnego pogromu, który wraz z każdą kolejną akcją przybierał coraz większych rozmiarów. Skończyło się przepaścią, różnicą 24 bramek.

10. kolejka / 13.11.2016 / godz. 17:00