Superliga: thriller w Lublinie dla mistrzyń

🕔16.Listopad 2016, 20:42:00

Z dziewięcioma wygranymi na koncie zakończyły pierwszą rundę rozgrywek PGNiG Superligi zawodniczki MKS-u Selgros Lublin. W środę 16 listopada mistrzynie Polski po bardzo zaciętym meczu pokonały we własnej hali AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:32 (17:16).

Trójmiejski zespół przez pierwsze 20 minut spotkania był nawet stroną dominującą. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej mecz rozpoczęły od prowadzenia 2:0, które w 14. minucie powiększyły do stanu 11:6. MKS Selgros przed przerwą odrobił jednak straty z nawiązką i już w 24. minucie wygrywał 14:13.

Objęcie prowadzenia nie pozwoliło jednak mistrzyniom kraju na przejęcie kontroli nad przebiegiem meczu. Zawodniczki AZS-u Łączpol AWFiS regularnie odpowiadały na kolejne trafienia rywalek i w 51. minucie uzyskały nawet jedną bramkę przewagi (30:29). W końcówce sprawy w swoje ręce wzięły jednak gospodynie, którym wygraną zapewniły świetnie broniąca Weronika Gawlik oraz Dagmara Nocuń i Marta Gęga, które zdobyły decydujące bramki.

Wygrywając z ekipą z Gdańska MKS skorzystał na potknięciu Vistalu i zrównał się z gdyńskim zespołem liczbą punktów. Wszystko może zmienić się jednak w weekend – wtedy Vistal zagra w Nowym Sączu, a mające dwa punkty straty do lublinianek Metraco Zagłębie i Pogoń Baltica zmierzą się kolejno z „Jelonką” i KPR-em Kobierzyce. MKS z kolei rozegra w sobotę rewanżowe spotkanie III rundy eliminacyjnej Pucharu EHF.

11. kolejka / 16.11.2016 / godz. 18:00