Superliga: Punkty zostają w Gdańsku

🕔12.Styczeń 2017, 20:05:11

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę PGNiG Superligi kobiet lepsze okazały się zawodniczki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Tym samym podopieczne Edyty Majdzińskiej zrewanżowały się za wynik z pierwszej rundy i wskoczyły na szóste miejsce w tabeli.

Ostatni zespół tabeli przyjechał do Gdańska z zamiarem walki o każdą piłkę i ewentualnego zdobycia punktów. Piotrkowianki udowodniły to już na samym początku, bowiem uważna i spokojna gra pozwoliła im wyjść na prowadzenie. Dobra postawa miała jednak swój koniec. Z bardzo dobrej strony pokazała się wtedy Karolina Kalska i dzięki jej postawie gospodynie przechyliły szalę na swoją korzyść.

Druga połowa nie przyniosła wielu zmian. Miejscowi kibice mogli cieszyć się z postawy własnego zespołu, który zmierzał po kolejne ligowe zwycięstwo. Z akcji na akcję przewaga była coraz większa i wydawało się, że dwa punkty pozostaną na Pomorzu. Mimo to podopieczne Rafała Przybylskiego sprawiły Akademiczkom problemy i po kolejnym trafieniu Andleji Ivanović różnica wynosiła tylko trzy bramki. Ostatnie minuty należały jednak do wyżej notowanego zespołu, który nie pozwolił przyjezdnym na sprawienie niespodzianki.

13. kolejka / 12.01.2017 / godz. 18:00

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

31 (15)

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

25 (11)

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 32. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 25.05.2019. (więcej…)

Więcej