Superliga: przełamanie mistrzyń Polski

🕔25.Marzec 2017, 17:57:49

MKS Selgros Lublin przełamał serię ostatnich porażek i na zakończenie rundy zasadniczej pokonał AZS Łączpol AWFiS. Lublinianki prowadziły od samego początku i w drugiej połowie nie pozwoliły gospodyniom zbliżyć się na mniej niż cztery bramki.

Lublininki jechały na spotkanie do Gdańska z zamiarem przełamania ostatniej gorszej serii. Zespoły miały co prawda odmienne cele na ten sezon, ale Akademiczki potrafiły już pokazać się z bardzo dobrej strony i pokrzyżować plany faworytkom. Tak też wyglądał początek sobotniej rywalizacji z MKS-em Selgros. Trwało to jednak tylko kilkanaście minut, po których przyjezdne narzuciły własne warunki. W pierwszej połowie gospodynie zerwały się jeszcze do ataku, nieznacznie zmniejszając straty.

Po przerwie mistrzynie Polski ponownie wypracowały przewagę sześciu bramek, co utrzymywało się przez dłuższy czas. Gospodynie wykazywały się ambicją i próbowały nawiązać walkę, ale nie były w stanie zagrozić zespołowi Nevena Hrupeca, który po ostatnich dwóch porażkach w końcu sięgnął po komplet punktów.

22. kolejka / 25.03.2017 / godz. 16:30

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

24 (11)

vs

MKS SELGROS LUBLIN

30 (15)

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 32. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 25.05.2019. (więcej…)

Więcej