Superliga: Pomorskie derby dla Łączpolu

🕔07.Styczeń 2017, 18:11:04

Pierwszy mecz PGNiG Superligi Kobiet  w 2017 roku dla AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały w sobotę (7 stycznia) derbowe spotkanie z UKS PCM Kościerzyna 29:21 (15:9).

Zawodniczki Łączpolu mają jak na razie sposób na UKS, bo wygrały wszystkie dotychczasowe cztery bezpośrednie pojedynki w PGNiG Superlidze. W sobotę odniosły najwyższe zwycięstwo, choć w pierwszym kwadransie gospodynie dzielnie dotrzymywały im kroku. Przed przerwą AZS odskoczył jednak na prowadzenie 15:9 i w drugiej połowie mógł spokojnie kontrolować przebieg gry.

Po zmianie stron przyjezdne dyktowały warunki gry. Świetnie broniła Renata Kajumowa, a w ataku dobrze dysponowana była Karolina Kalska. W 51. minucie przewaga Łączpolu wzrosła do stanu 25:16 i jasne było, że UKS nie zdoła już odwrócić losów spotkania.

Wygrana w Kościerzynie jest dla AZS-u o tyle cenna, że to dopiero drugi wyjazdowy triumf drużyny w tym sezonie. Dla kościerskiego zespołu to z kolei siódma ligowa porażka z rzędu, a już dziesiąta w całych rozgrywkach.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 16:00