Superliga: Pogoń zrównała się punktami z Vistalem i MKS-em

🕔12.Listopad 2016, 20:46:49

Dziewiąty mecz i ósma wygrana Pogoni Baltica Szczecin w rozgrywkach PGNiG Superligi! Wicemistrzynie Polski w sobotę pokonały na własnym terenie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:20 (14:12) i zrównały się liczbą punktów z liderkami z Gdyni i Lublina.

Wbrew pozorom szczecinianki stanęły przed trudnym zadaniem. Nie tyle w obliczu rywala, co trzeciego spotkania w przeciągu sześciu dni. Sytuację próbowały wykorzystać piotrkowianki, które od samego początku ambitnie walczyły o korzystny rezultat. Wraz z upływem czasu szala przechylała się na korzyść Pogoni Baltica. Co prawda podopieczne Adriana Struzika zanotowały przestój, ale przyjezdne nie potrafiły go wykorzystać.

Przerwa podziałała mobilizująco na zawodniczki Piotrcovii, które odrobiły straty i powróciły do walki o zwycięstwo. Sytuacja była jednak pod kontrolą gospodyń, bowiem te nie pozwoliły rywalkom na różnicę mniejszą niż dwa trafienia. Każda kolejna akcja przybliżała szczecinianki do sięgnięcia po ósmą wygraną w sezonie.

10. kolejka / 12.11.2016 / godz. 16:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

26 (14)

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

20 (12)

Podobne artykuły

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki MKS Perły Lublin. Wicemistrzem kraju zostało Metraco

Więcej