Superliga: Pogoń zrównała się punktami z Vistalem i MKS-em

🕔12.Listopad 2016, 20:46:49

Dziewiąty mecz i ósma wygrana Pogoni Baltica Szczecin w rozgrywkach PGNiG Superligi! Wicemistrzynie Polski w sobotę pokonały na własnym terenie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:20 (14:12) i zrównały się liczbą punktów z liderkami z Gdyni i Lublina.

Wbrew pozorom szczecinianki stanęły przed trudnym zadaniem. Nie tyle w obliczu rywala, co trzeciego spotkania w przeciągu sześciu dni. Sytuację próbowały wykorzystać piotrkowianki, które od samego początku ambitnie walczyły o korzystny rezultat. Wraz z upływem czasu szala przechylała się na korzyść Pogoni Baltica. Co prawda podopieczne Adriana Struzika zanotowały przestój, ale przyjezdne nie potrafiły go wykorzystać.

Przerwa podziałała mobilizująco na zawodniczki Piotrcovii, które odrobiły straty i powróciły do walki o zwycięstwo. Sytuacja była jednak pod kontrolą gospodyń, bowiem te nie pozwoliły rywalkom na różnicę mniejszą niż dwa trafienia. Każda kolejna akcja przybliżała szczecinianki do sięgnięcia po ósmą wygraną w sezonie.

10. kolejka / 12.11.2016 / godz. 16:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

26 (14)

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

20 (12)

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 15. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 15. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 26-27.01.2019. (więcej…)

Więcej