Superliga: Pogoń Baltica bezlitosna dla beniaminka

🕔07.Styczeń 2017, 19:02:26

Pogoń Baltica Szczecin rozbiła KPR Kobierzyce 30:17 i na co najmniej kilkadziesiąt minut została liderem rozgrywek PGNiG Superligi. Rozegrany w Kobierzycach sobotni mecz 12. kolejki był rozstrzygnięty już przed przerwą.

Po trzydziestu minutach gry zawodniczki Adriana Struzika wygrywały już 15:8, ale solidną zaliczkę zaczęły budować wcześniej. Mecz wyrównany był tylko do 9. minuty, gdy na tablicy widniał wynik 3:3. Po kolejnych dwunastu minutach Pogoń prowadziła już 11:5, a koncertowo w bramce spisywała się Adrianna Płaczek.

Od tego momentu przyjezdne kontrolowały przebieg gry do końca spotkania. KPR starał się co prawda niwelować straty, ale zawodniczki Tomasza Fogla miały problem ze skutecznością, zwłaszcza na linii siódmego metra. W całym meczu KPR nie wykorzystał aż sześciu z siedmiu rzutów karnych, a w końcowych 12 minutach zdobył raptem jedną bramkę. Wtedy też Pogoń powiększyła są przewagę z ośmiu do 13 goli.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 17:00

KPR KOBIERZYCE

17 (8)

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

30 (15)

Podobne artykuły

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Metraco Zagłębie Lubin najlepszą drużyną sezonu zasadniczego PGNiG Superligi kobiet. Na zakończenie rywalizacji w 22. kolejce drużyna Bożeny Karkut wygrała

Więcej