Superliga: Metraco Zagłębie zdobyło Gdańsk

🕔02.Październik 2016, 18:55:45

Trwa dobra passa Metraco Zagłębia Lubin. W niedzielę zawodniczki Bożeny Karkut wygrały spotkanie kończące 5. kolejkę PGNiG Superligi z AZS Łączpolem AWFiS Gdańsk. To pierwsza porażka trójmiejskiej drużyny w sezonie.

Łączpol wygrywając z Zagłębiem mógł powrócić na fotel lidera, który zajmował jeszcze przed startem piątej kolejki. Po sobotnich zwycięstwach MKS-u Selgros Lublin, Vistalu Gdynia i Pogoni Baltica Szczecin gdańska drużyna spadła jednak na czwartą pozycję, na której pozostanie przynajmniej przez kolejne dwa tygodnie. Do czołówki zbliżyło się natomiast Zagłębie, które po dwóch porażkach na starcie sezonu, teraz odniosło trzecią wygraną z rzędu.

W Gdańsku „Miedziowe” były stroną przeważającą przez niemal całą drugą połowę. Lubinianki dobrze rozpoczęły mecz i po kwadransie wygrywały 7:4, ale Łączpol przed przerwą zdołał zmniejszyć straty i na chwilę wyjść nawet na prowadzenie. Tuż po zmianie stron zawodniczki Bożeny Karkut ponownie zbudowały trzybramkową przewagę (18:15) i spokojnie kontrolowały przebieg zawodów. Gospodynie w końcówce poderwały się jeszcze do pogoni, ale ich starania spełzły na niczym. Zagłębie wygrało 27:25 i awansowało na 5. miejsce w tabeli.

5. kolejka / 02.10.2016 / godz. 17:00

AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK

25 (11)

vs

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

27 (12)

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 32. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 32. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 25.05.2019. (więcej…)

Więcej