Superliga: hit dla Zagłębia! Łączpol wciąż liderem

🕔25.Wrzesień 2016, 18:37:16

Kram Start Elbląg zatrzymany! Dotychczasowe liderki tabeli PGNiG Superligi poległy w niedzielę na Dolnym Śląsku, gdzie w meczu 4. kolejki przegrały z Metraco Zagłębiem Lubin 28:31 (16:16). Nowym liderem został AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

To pierwsza porażka elbląskiego zespołu w sezonie. Po trzech kolejkach rozgrywek podopieczne Andrzeja Niewrzawy przewodziły tabeli, lecz w sobotę wyprzedził je wspomniany już zespół z Gdańska. By powrócić na 1. miejsce, Start musiał wywieźć w niedzielę z Lubina chociaż punkt. To było jednak niemożliwe.

Gospodynie po dwóch domowych porażkach – z Vistalem i Pogonią Baltica, tym razem wykorzystały atut własnego boiska. Szalę zwycięstwa przechyliły na swą stronę jednak dopiero w końcówce meczu – okres gry między 48. a 57. minutą wygrały aż 7:1 i kilkadziesiąt sekund przed ostatnią syreną mogły już świętować sukces. 

Wygrana nie poprawiła na razie pozycji Miedziowych w tabeli – zespół Bożeny Karkut jest ósmy, ale ma tyle samo punktów co będące wyżej Energa AZS Koszalin i Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Kram Start jest drugi.

4. kolejka / 25.09.2016 / godz. 16:00

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

31 (16)

vs

KRAM START
ELBLĄG

28 (16)

Podobne artykuły

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki MKS Perły Lublin. Wicemistrzem kraju zostało Metraco

Więcej