Superliga: Dziesiąta wygrana Zagłębia w sezonie

🕔20.Styczeń 2017, 18:57:22

Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin pokonały Energę AZS Koszalin 26:21 (12:11) na inaugurację 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. To dziesiąta w sezonie, a pierwsza po dwóch porażkach z rzędu wygrana Miedziowych.

Już od samego początku dobra postawa obu bramkarek Metraco Zagłębia Lubin sprawiła przyjezdnym sporo problemów. Mimo niewykorzystanych sytuacji Energa walczyła o to, by pokonać faworyta, a efekt przyniósł czas, o który poprosiła Anita Unijat. Wydawało się, że Akademiczki nawiążą walkę, ale twarda obrona Miedziowych pozwoliła im wyprowadzić liczne kontrataki. Ostatnie słowo w tej połowie należało jednak do koszalinianek, które zdobyły cztery bramki z rzędu.

W drugiej połowie popis swoich umiejętności dała Monika Wąż. Skuteczne interwencje bramkarki zespołu z Lubina ponownie pozwoliły zdobyć szybkie trafienia i wypracować przewagę, której podopieczne Bożeny Karkut już nie oddały. Dzięki zwycięstwu jej zespół przerwał serię dwóch porażek i zdobył niezwykle cenne punkty.

14. kolejka / 20.01.2017 / godz. 17:00

METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN

26 (12)

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

21 (11)

energa

Podobne artykuły

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki MKS Perły Lublin. Wicemistrzem kraju zostało Metraco

Więcej