Superliga: Dominacja mistrzyń Polski

🕔21.Styczeń 2017, 20:20:24

W spotkaniu 14. kolejki PGNiG Superligi kobiet mistrzynie Polski nie dały żadnych szans drużynie z dołu tabeli. UKS PCM Kościerzyna wyjechał z Lublina z bagażem osiemnastu bramek.

Faworyt rywalizacji pomiędzy MKS-em Selgros Lublin a UKS PCM Kościerzyna był tylko jeden. Podopieczne Nevena Hrupeca udowodniły to już na samym początku, gdy po skutecznych kontratakach szybko wypracowały cztery bramki przewagi. Każda kolejna akcja toczyła się pod dyktando mistrzyń Polski i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 17:9.

Druga połowa nie odmieniła losów kościerzynianek. Dyspozycja MKS-u uniemożliwiła przyjezdnym nawiązanie walki i UKS PCM musiał pogodzić się z tym, że zostanie odprawiony z kwitkiem. Pod znakiem zapytania stała jedynie przewaga, którą wypracują lublinianki. Te wykorzystały utratę sił rywalek i zatrzymały się na osiemnastu bramkach różnicy.

14. kolejka / 21.01.2017 / godz. 18:00

MKS SELGROS
LUBLIN

38 (17)

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

20 (9)

Podobne artykuły

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Metraco Zagłębie Lubin najlepszą drużyną sezonu zasadniczego PGNiG Superligi kobiet. Na zakończenie rywalizacji w 22. kolejce drużyna Bożeny Karkut wygrała

Więcej