Superliga: derby Dolnego Śląska dla Metraco Zagłębia

🕔12.Listopad 2016, 20:43:43

Siódmą wygraną w sezonie odniosły w sobotę zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut w derbowym meczu 10. kolejki PGNiG Superligi pokonały KPR Jelenia Góra aż 40:25 (17:13).

Kibice Metraco Zagłębia Lubin mieli spore powody do radości. Bardzo mocny początek i mądrze rozegrane akcje sprawiły, że już w 8. minucie na tablicy widniało 9:2. Jeleniogórzanki, mimo braku swojej liderki Sabiny Kobzar, nie dawały za wygraną i dzięki ambitnej postawie doprowadziły do wyrównania. Duża w tym zasługa chociażby Joanny Załogi, jednak na przerwę KPR schodził ze stratą czterech bramek.

Druga połowa była już grą tylko do jednej bramki. Osłabione przyjezdne zaczęły popełniać błędy, które lubinianki wykorzystały bez większych skrupułów. Wraz z każdą kolejną minutą pewne już było, że derby Dolnego Śląska wygra miejscowe Metraco Zagłębie. Podopieczne Bożeny Karkut rozgromiły KPR, ostatecznie dochodząc do granicy czterdziestu bramek.

10. kolejka / 12.11.2016 / godz. 16:00

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

40 (17)

vs

KPR JELENIA
GÓRA

25 (13)

Podobne artykuły

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Metraco Zagłębie Lubin najlepszą drużyną sezonu zasadniczego PGNiG Superligi kobiet. Na zakończenie rywalizacji w 22. kolejce drużyna Bożeny Karkut wygrała

Więcej