Superliga: derby dla Pogoni Baltica

🕔24.Wrzesień 2016, 19:29:16

2016.09.24 Szczecin Hala Miejska Pilka Reczna PGNiG Superliga Kobiet 2016/2017 Pogon Baltica Szczecin - AZS Energa Koszalin N/z Beata Kowalczyk Patrycja Krolikowska Foto Szymon Gorski / PressFocus 2016.09.24 Szczecin Hala Miejska Women handball PGNiG Superliga season 2016/2017 Pogon Baltica Szczecin - AZS Energa Koszalin Beata Kowalczyk Patrycja Krolikowska Credit: Szymon Gorski / PressFocus

W derbach Pomorza Zachodniego lepsze okazały się zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin. Tym samym zespół Adriana Struzika jest jednym z trzech niepokonanych do tej pory ekip w PGNiG Superlidze kobiet.

Spotkanie w Szczecinie było nie tylko derbowym pojedynkiem, ale także rywalizacją sąsiadujących ze sobą w tabeli zespołów. Początkowo żadna z drużyn nie była w stanie narzucić własnych warunków, a gra toczyła się systemem bramka za bramkę. Dopiero po kwadransie do głosu doszły gospodynie, które w pewnym momencie wypracowały pięć trafień przewagi. W ostatnich minutach Akademiczki zdołały jednak zmniejszyć stratę.

Po powrocie na parkiet wydawało się, że koszalinianki poprawią swoją sytuację, jednak dwie skuteczne akcje Moniky Bancilon przywróciły poprzedni stan rzeczy. Zawodniczki obu drużyn regularnie obijały poprzeczki i słupki, przez co widowisko chwilowo stanęło w miejscu. Po kolejnych dwóch bramkach szczecinianek i ustaleniu wyniku na 22:16 trener Anita Unijat zmuszona była poprosić o czas. Ten na niewiele się zdał, bowiem rozpędzona Pogoń Baltica była już nie do zatrzymania i z każdą kolejną akcją przybliżała się do zwycięstwa.

4. kolejka / 24.09.2016 / godz. 18:00

POGOŃ BALTICA SZCZECIN

31 (16)

vs

ENERGA AZS KOSZALIN

23 (13)

Podobne artykuły

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Superliga: Metraco Zagłębie mistrzem rundy zasadniczej

Metraco Zagłębie Lubin najlepszą drużyną sezonu zasadniczego PGNiG Superligi kobiet. Na zakończenie rywalizacji w 22. kolejce drużyna Bożeny Karkut wygrała

Więcej