Superliga: Akademiczki z kolejnym zwycięstwem

🕔21.Styczeń 2017, 20:35:15

KPR Jelenia Góra postawił się Akademiczkom z Gdańska i przegrał różnicą tylko dwóch trafień. Dzięki zwycięstwu podopieczne Edyty Majdzińskiej wskoczyły na szóste miejsce ligowej stawki.

Sytuacja w tabeli oraz wynik z pierwszej rundy mógł sugerować, że Akademiczki czeka łatwa przeprawa, a zdobycie dwóch punktów jest wręcz obowiązkiem. Gdańszczanki przekonały się jednak, że KPR potrafi grać w piłkę ręczną. Gospodynie wykorzystywały słabszą postawę przyjezdnych w defensywie i o ile AZS dobrze spisywał się w ataku, tak właśnie obrona wymagała poprawy.

W drugiej połowie podopieczne Edyty Majdzińskiej były na prowadzeniu, ale jeleniogórzanki nie zamierzały odpuszczać i chciały sprawić małą niespodziankę. Gospodynie aż do ostatniego gwizdka wierzyły w zdobycie choćby punktu, bowiem wynik oscylował wokół remisu. O dwóch punktach dla AZS-u zadecydowały jednak trafienia Moniki Stachowskiej i Karoliny Kalskiej, które w swoim zespole były wiodącymi postaciami.

14. kolejka / 21.01.2017 / godz. 16:30

KPR JELENIA
GÓRA

30 (15)

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

32 (15)

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 27. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 27. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 27. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 24.04.2019. (więcej…)

Więcej