Sobota szczęśliwa dla przyjezdnych?

🕔10.Marzec 2017, 9:00:39

W sobotę kibice będą śledzić zmagania PGNiG Superligi kobiet w aż pięciu miastach. Wśród zespołów, które zmierzą się ze sobą w ramach 21. kolejki, w roli faworytów wystąpią przyjezdne. Walka o cenne punkty, która prawie dobiega końca, sprawia jednak, że każdy wynik jest możliwy.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 15:00

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

energa

Sobotnie zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczną zawodniczki z Kościerzyny oraz Koszalina. W roli faworyta wystąpią przyjezdne, które dzięki bardzo dobrej postawie w ostatnich spotkaniach zapewniły sobie miejsce w czołowej szóstce. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad mistrzyniami Polski nastroje w zespole Anity Unijat są wyborowe. Celem na zakończenie fazy zasadniczej pozostaje jednak zachowanie piątej lokaty, o którą walczą z Pogonią Baltica Szczecin. Odmienny cel mają gospodynie, stojące przed trudną walką o ligowy byt.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 15:30

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

Ostatnia w tabeli Olimpia-Beskid zmierzy się z Akademiczkami z Gdańska. Góralki wciąż starają się uciec z miejsca grożącego pożegnaniem się z PGNiG Superligą, a jednym z kroków ku temu ma być spotkanie z AZS-em Łączpol AWFiS. Podopieczne Edyty Majdzińskiej również znajdą się w grupie walczącej o utrzymanie, jednak ich pozycja jest niezagrożona. Przewaga nad kolejnym w stawce KPR-em Kobierzyce zapewnia spokój, choć w zespole z Gdańska pozostaje niedosyt, że tak niewiele zabrakło, by wywalczyć miejsce w czołowej szóstce.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 17:00

KPR KOBIERZYCE

vs

VISTAL
GDYNIA

Beniaminek z Kobierzyc gościć będzie zespół prowadzony przez Pawła Tetelewskiego. Ze względu na ostatnie porażki MKS-u Selgros, Vistal stanął przed szansą zakończenia tej fazy rozgrywek na fotelu lidera. Gdynianki wiedzą, że podstawą muszą być zwycięstwa w dwóch najbliższych spotkaniach. Z takim też zamiarem pojadą na mecz z ósmym w tabeli KPR-em, który od dłuższego już czasu naprzemiennie notuje porażki i zwycięstwa. Wiele wskazuje na to, że passa ta zostanie przedłużona, a punkty pojadą do Gdyni.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 17:00

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Notująca najlepsze w ostatnim czasie wyniki spośród zespołów z dolnych rejonów tabeli Piotrcovia spotka się z będącą w dołku Pogonią Baltica. Jeszcze niedawno szczecinianki miały szansę na pierwsze miejsce w tabeli, jednak ostatnie wyniki pokrzyżowały ich plany. Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad drużyną z Kościerzyny nieco poprawiło morale i zagwarantowało miejsce w szóstce, ale w szeregach zespołu Adriana Struzika, szczególnie po środowej porażce w PGNiG Pucharze Polski, panuje niedosyt. Nastroje w obozie rywalek będą chciały wykorzystać piotrkowianki.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 18:00

KPR JELENIA
GÓRA

vs

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

Ostatnim spotkaniem 20. serii będzie pojedynek w Jeleniej Górze. Do zespołu z dolnych rejonów tabeli przyjedzie Metraco Zagłębie Lubin, które po ostatnich korzystnych dla siebie wynikach liczy się w walce o pozycję lidera. Podopieczne Bożeny Karkut mają przed sobą dwa mecze z niżej notowanymi rywalami, więc ich zadaniem jest uniknąć niespodzianki. Tę sprawić będą chciały jeleniogórzanki, jednak patrząc na ostatnie wyniki będzie to zadanie trudne do wykonania.

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 8. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 8. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 28-29.10.2017. (więcej…)

Więcej