Puchar EHF: trudne zadanie Pogoni w Danii

🕔22.Październik 2016, 8:01:57

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin rozegrają w sobotę 22 października rewanżowy mecz II rundy eliminacyjnej Puchar EHF z duńskim Nykobing Falster. Wicemistrzynie Polski mają do odrobienia sześć bramek straty.

Zawodniczki Adriana Struzika nie mogą dobrze wspominać zeszłotygodniowego meczu w Szczecinie. Mimo dobrego początku zawodów, Pogoń przegrała wówczas aż 29:35. Dunki zagrały solidniej oraz skuteczniej i zasłużenie wróciły do kraju z solidną zaliczką.

Sześć bramek straty poważnie utrudnia Pogoni zadanie w rewanżowym meczu. W Szczecinie wicemistrzynie kraju przegrały przez długie przestoje w ofensywie, podczas których nie były w stanie zdobywać bramek. Jeśli w Danii mają wygrać, problemów takich jak te z pierwszego meczu muszą uniknąć.

Początek spotkania o godz. 15:00. Mecz poprowadzą sędziowie z Białorusi Dmitrij Nabokow i Siergiej Kulik.

Jeśli Pogoni uda się awansować do III rundy eliminacyjnej, Polska będzie miała na tym etapie dwóch przedstawicieli. Na swego rywala czekają już bowiem zawodniczki MKS Selgros Lublin.

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 27. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 27. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 27. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 24.04.2019. (więcej…)

Więcej