Liga Mistrzyń: mistrzynie Polski w finale!

🕔08.Wrzesień 2018, 20:42:41

MKS Perła Lublin udanie rozpoczęła turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń. Podopieczne Roberta Lisa nie miały problemów z włoskim Jomi Salerno i dzięki dobrej postawie awansowały do niedzielnego finału. Spotkanie decydujące o występach w elitarnych rozgrywkach rozpocznie się o godz. 19.00, a przeciwnikiem Polek będzie SG BBM Bietigheim z Karoliną Kudłacz-Gloc w składzie.

Rywalizacja pomiędzy MKS Perłą Lublin a Jomi Salerno miała być pierwszym krokiem ku Lidze Mistrzyń. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego była co prawda uznawana za najsłabszy z zespołów, które brały udział w turnieju eliminacyjnym, jednak podopieczne Roberta Lisa musiały podejść do meczu w pełni skoncentrowane.

Polki od pierwszej minuty udowodniły, że nie lekceważą rywalek, choć Jomi dzielnie dotrzymywało kroku gospodyniom eliminacyjnego turnieju. Dopiero po kwadransie na tablicy widoczny był remis, od którego rozpoczęła się dominacja MKS Perły. Mistrzynie Polski powiększały dystans pomiędzy zespołami i na przerwę schodziły z przewagą ośmiu trafień.

Po kilku akcjach drugiej połowy potwierdziło się, że lublinianki są zespołem lepszym. Włoszki starały się poprawić swoją sytuację i zapewnić jeszcze nieco emocji, ale doświadczona drużyna Roberta Lisa nie pozwoliła im odwrócić losów spotkania. Duża w tym zasługa Kingi Achruk, która dyrygowała grą MKS-u. Pewne swego Polki utrzymywały wysoką przewagę i oszczędzały siły na niedzielny finał.

MKS Perła Lublin – Jomi Salerno 28:17 (15:7)

MKS Perła: Gawlik, Januchta – Łabuda 3, Szarawaga 3, Moldrup 2, Kowalska 3, Gęga, Matuszczyk 2, Królikowska 2, Stasiak 1, Niesciaruk, Nocuń 1, Rosiak 6, Achruk 3, Urtnowska 2.

Jomi Salerno: Ferrari, Piantini Avendano – Stellato, Dalla Costa 2, De Somma, Coppola 1, Gomez Hernandez 7, Fabbo 3, Napoletano 1, Oliveri 1, Lauretti Matos 1, Casale, Landri 1, De Santis.

Sędziowali: Bogdan Nicolae Stark i Romeo Mihai Stefan (obaj z Rumunii).

Awans: MKS Perła Lublin.

Podobne artykuły

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki MKS Perły Lublin. Wicemistrzem kraju zostało Metraco

Więcej