Lider zagra w Kościerzynie

🕔10.Październik 2018, 9:54:33

W środę awansem rozegrane zostanie spotkanie 6. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Na parkiet w Kościerzynie wybiegną zawodniczki miejscowego UKS PCM oraz aktualnego lidera rozgrywek, Metraco Zagłębia Lubin.

Obecny sezon jest jak na razie dla zawodniczek Metraco Zagłębia bardzo udany. Komplet zwycięstw pozwala im cieszyć się z pierwszego miejsca w tabeli i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Satysfakcję daje także wysoka forma lubinianek. W środę zespół prowadzony przez Bożenę Karkut stanie przed szansą na kolejne punkty, bowiem rywalem będzie UKS PCM Kościerzyna. Dla Miedziowych to sprawdzian przed europejskimi rozgrywkami. W sobotę w ramach drugiej rundy Pucharu EHF Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z duńskim Herning-Ikast Håndbold.

Gospodarz środowego meczu nie zachwyca wynikami. Kościerzynianki jako jeden z dwóch zespołów w lidze nie zapisały na swoim koncie punktów. Pięć przegranych spotkań i najwięcej straconych bramek w lidze nie stawia ich w roli faworyta. UKS PCM będzie chciał pokazać się z dobrej strony, jednak wydaje się, że przyjdzie im walczyć o jak najniższy wymiar kary.

6. kolejka PGNiG Superligi kobiet:

UKS PCM Kościerzyna – Metraco Zagłębie Lubin / 10 października, godz. 18:00

Podobne artykuły

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki MKS Perły Lublin. Wicemistrzem kraju zostało Metraco

Więcej