Kluby za utworzeniem ligi zawodowej kobiet

🕔12.Kwiecień 2017, 13:09:51

Z inicjatywy Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie odbyło się we wtorek spotkanie w sprawie utworzenia ligi zawodowej kobiet.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele dziesięciu klubów PGNiG Superligi oraz trzech najlepszych drużyn walczących w tym sezonie o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W zebraniu udział wzięli też prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz prezes PGNiG Superligi mężczyzn Łukasz Gontarek.

Jednogłośnie ustalono, że powołanie ligi zawodowej kobiet jest warunkiem koniecznym do dalszego rozwoju żeńskiej piłki ręcznej w Polsce. ZPRP wykorzysta swoje doświadczenia zdobyte podczas profesjonalizacji PGNiG Superligi mężczyzn, która od bieżącego sezonu funkcjonuje w odmienionej formule.

Istotny ruch leży również po stronie klubów, które muszą zdecydować się na przekształcenie formy działalności w spółki akcyjne lub – w przypadku zapowiadanej nowelizacji ustawy o sporcie – w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dostosować się do prawnych, sportowych i infrastrukturalnych standardów, zbliżonych do tych, które funkcjonują w męskiej PGNiG Superlidze.

Podobne artykuły

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Końcowe rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze kobiet

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki MKS Perły Lublin. Wicemistrzem kraju zostało Metraco

Więcej