Superliga: Akademiczki z pierwszymi punktami

🕔03.Wrzesień 2016, 19:33:40

Akademiczki z Gdańska, pod wodzą trener Edyty Majdzińskiej, odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017. W pokonanym polu pozostawiły zespół z Kościerzyny, który walczył do samego końca.

Od samego początku bardzo dobrze spisywała się gdańska obrona. Koleżankom z zespołu, swoimi skutecznymi interwencjami, pomagała Renata Kajumowa. Kościerzynianki zdołały ją pokonać dopiero w dziesiątej minucie. Efektem tego była pięciobramkowa przewaga Akademiczek, choć musiały one mieć się na baczności. W kolejnych akcjach swój zespół ratowała Kamila Konofał, dzięki czemu UKS PCM zdołał minimalnie odrobić dystans, ale do szatni i tak schodził ze stratą sześciu trafień.

Po przerwie gospodynie narzuciły własne warunki, powiększyły przewagę i mogło się wydawać, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Mimo to przyjezdne nie poddawały się, a za sprawą Magdaleny Krajewskiej goniły Akademiczki. Zapowiadała się więc emocjonująca końcówka, bowiem po trafieniu Agnieszki Białek na tablicy widniało 25:23. Decydujące akcje należały jednak do gospodyń, które ostatecznie zainkasowały dwa punkty.

1. kolejka / 03.09.2016 / godz. 18:00

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

27 (13)

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

24 (7)

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 27. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 27. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 27. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 24.04.2019. (więcej…)

Więcej