Akademiczki i Góralki w drodze po zwycięstwo

🕔08.Wrzesień 2016, 23:31:01

Sobota przyniesie kolejne spotkania PGNiG Superligi kobiet. Tym razem zawodniczki wybiegną na parkiet w trzech miastach. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej na własnym parkiecie zanotuje KPR Kobierzyce, do Kościerzyny przyjedzie Olimpia-Beskid, natomiast Piotrcovia podejmie Akademiczki z Gdańska.

2. kolejka / 10.09.2016 / godz. 16:00

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

vs

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

W Kościerzynie dojdzie do spotkania zespołów, które w minionym sezonie walczyły o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym razem może być podobnie, choć ich celem jest walka o wyższe lokaty. Pierwsza kolejka nie była jednak zbyt łaskawa dla obu drużyn. UKS PCM okazał się gorszy od Akademiczek z Gdańska, choć do samego końca walczył o korzystny rezultat. Olimpia-Beskid natomiast poniosła planową porażkę z mistrzyniami kraju. W ostatnich bezpośrednich spotkaniach tych ekip lepsze okazywały się nowosądeczanki. Czy UKS PCM przerwie serię „Góralek” i zwycięży na własnym terenie?

2. kolejka / 10.09.2016 / godz. 17:00

KPR
KOBIERZYCE

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

Beniaminek PGNiG Superligi kobiet rozegra pierwsze spotkanie we własnej hali. W ramach drugiej kolejki do Kobierzyc przyjedzie Energa AZS Koszalin i nie ulega wątpliwości, że wystąpi w roli faworyta. Akademiczki wyjdą na parkiet z zamiarem zdobycia dwóch punktów, które dadzą im drugie zwycięstwo w sezonie. Tydzień temu pokonały bowiem KPR Jelenią Górę i możliwe, że po sobocie będą mogły cieszyć się z kolejnej wygranej.

Dla zawodniczek z Kobierzyc będzie to jednak małe święto. Pierwszy w historii występ przed własnymi kibicami wyzwoli w nich dodatkowe pokłady energii i motywacji. Rywalizacja z Energą AZS nie będzie jednak należała do najłatwiejszych i może nie wystarczyć na zespół z Koszalina.

2. kolejka / 10.09.2016 / godz. 17:00

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

Ostatnim sobotnim pojedynkiem będzie rywalizacja w Piotrkowie Tryb. Miejscowa Piotrcovia podejmie odmieniony przed sezonem zespół Akademiczek z Gdańska. Te, pod wodzą Edyty Majdzińskiej, tydzień temu sięgnęły po zwycięstwo i udanie zainaugurowały tegoroczne rozgrywki. Patrząc na spotkania sparingowe przyjezdne będą na fali, co w połączeniu z innymi wynikami i postawą zespołu, stawia je w roli faworytek.

Marzeniem Piotrcovii będzie jednak zachowanie punktów. Wszyscy związani z zespołem liczą na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Tydzień temu rywalem był Kram Start Elbląg, mający przed sobą zupełnie inne perspektywy oraz cele końcowe. Tym razem gospodynie nastawiają się na walkę.

Podobne artykuły

Obsada sędziowska 15. kolejki PGNiG Superligi

Obsada sędziowska 15. kolejki PGNiG Superligi

Kolegium Sędziów Związku Piłki Ręcznej w Polsce podaje obsady sędziowskie spotkań 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zaplanowanych na 26-27.01.2019. (więcej…)

Więcej